OPALOVÁNÍ - ALERGIE- REPELENTY - CESTOVÁNÍ

Vybavení na léto - opalování, klíšťata, komáři a odčervení zvířat, alergie, lékárnička na cesty.

Zanedlouho přijde léto a s ním tolik očekávaný čas dovolených. Dovolenou si hlavně nezapomeňte užít a nenechte si ji znepříjemnit situacemi, ve kterých si můžete poradit sami. Uvidíte, že dobře připravená lékárnička se vám dříve nebo později vyplatí.

 

OPALOVÁNÍ 

Opalovací kosmetika až -15% (Ladival až -35%)!!!

Využijte jedinečné nabídky na vybraný sortiment sluneční ochrany! LADIVAL, EUCERIN SUN, DAYLONG, BIODERMA PHOTODERM, LA ROCHE ANTHELIOS, PANTHENOL OMEGA,...


ALERGIE

Právě vrcholí období zvýšeného výskytu alergických reakcí


KLÍŠŤATA, KOMÁŘI, ODČERVOVÁNÍ zvířat

Jak na komáry, vši, blechy, klíšťata a další obtížné parazity?


LÉKÁRNIČKA NA CESTU

Při sestavování lékárničky je vhodné zohlednit cíl cesty, co se bude hodit při sjíždění českých řek, nemusíte nutně potřebovat v exotických destinacích. Před nákupem zvažte potřebné množství výbavy podle počtu cestujících a délky cesty. Nezapomeňte zkontrolovat datum spotřeby nejen u léků obsažených v lékárničce. Zabalte vždy celá balení i spolu s příbalovým letákem.

Níže najdete seznam toho, co doporučujeme do cestovní lékárničky přibalit.

 • Dezinfekční přípravky – dezinfekční přípravky snižují riziko infekce při poranění, při alergii na jód se vyhněte produktům na jeho bázi, které jsou ale jinak nejúčinnější, doporučujeme např. Neocide, Dettol, Betadine, případně peroxid vodíku.
 • Léky proti horečce, bolesti a zánětu – pokud užíváte léky na ředění krve, nebo máte potíže s překyselením žaludku, při horečce a bolesti volte raději Paralen, Acylpyrin zase není vhodný pro děti do 12 let, dále je možné použít např. Ibalgin.
 • Přípravky proti alergii – protialergické přípravky mají často tlumivý efekt, doporučit lze tablety Analerginči Claritine, pro děti Fenistil kapky, případně k aplikaci přímo do očí a nosu Allergodil.
 • Opalovací krém – zvolte opalovací krém s ochranným faktorem (SPF) přinejmenším 15, pro děti 30, s ochranou proti UVA i UVB záření.
 • Přípravek na spálenou kůži s obsahem panthenolu – dbejte na prevenci spálení, pokud se ale již spálíte, forma gelu působí chladivě a nemusí se vtírat do pokožky, vyzkoušejte např. Panthenol gel od značky OmegaPharma nebo Swiss. 
 • Repelent proti hmyzu – vhodnější jsou repelenty obsahující účinnou látku, u dětí zvažte přírodní alternativy na bázi aromatických silic.
 • Přípravek na ošetření kousnutí od hmyzu (např. Fenistil gel nebo Phyteneo Roztok po bodnutí) .
 • Přípravky proti průjmu – při použití přípravků proti průjmu, např. od značky Carbosorb či Smecta, je třeba přijímat dostatečný objem tekutin, protože léky ji absorbují spolu s škodlivými látkami. Enterol optimalizuje střevní mikroflóru, je vhodný i jako prevence „exotických“ průjmů, Imodium nepoužívejte při podezření na infekční průjem (např. ze zkaženého jídla).
 • Léky na nemoc z pohybu – přibalte i lék (např. Kinedryl) zabraňující nevolnostem při cestování, která se týká většinou hlavně dětí, počítejte ale s tím, že je tlumivý.
 • Léky proti bolesti v krku – většina přípravků proti bolesti v krku je dostupná ve formě pastilek (např. Tantum verde, Strepfen), spreje (např. Orofar) či kloktadla (např. Florsalmin, Tantum Verde), záleží, co vám vyhovuje nejvíce, šalvej ve složení není příliš vhodná pro děti (pouze na výplach).
 • Oční kapky – oční kapky mohou sloužit k proplachu při poranění, podráždění očí nebo k jejich zvlhčení během cesty letadlem, doporučujeme např. kapky od značek Occusept, Ocuflash, Ursapharm, Visine.
 • Gáza na čištění rány a sterilní obvazy
 • Náplast – přibalte raději více druhů náplastí, textilní i voděodolné, nezapomeňte ani na napuštěné polštářkové náplasti, které vám pomohou např. při hojení puchýřů, oparů či drobných popálenin, hřejivé či chladivé náplasti zase oceníte, pokud vás přepadne náhlá bolest kloubů či svalů.
 • Pinzeta a nůžky nebo nožík
 • Teploměr

Lékárničku můžete doplnit ještě o:

 • Sáčky s instantním rehydratačním roztokem – rehydratační roztok v prášku rozpustný v čisté vodě (např. od značky Kulíšek nebo Iontia) pomůže v případě dehydratace z důvodů silných průjmů či úpalu.
 • Bezoplachový dezinfekční gel na ruce – bezoplachový gel lze použít všude tam, kde není k dispozici čistá voda na mytí rukou, doporučujeme např. gely od značek Nexcare či Dettol.

 

DĚTSKÝ TÁBOR

 

lekarnasvjosefa