Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g crm.2g

PDK 9.4654
Výrobce OMEGA FARMA
FTS LÉČIVA NA POTÍŽE KOŽNÍ
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem
Počet

Ušetříte 57 Kč ( -23 %)

238 Kč
181 Kč

Vectavir je tónovaný homogenní krém - světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis. Výrazně zkracuje dobu hojení, redukuje bolest vyvolanou herpetickým postižením a výrazně zkracuje dobu, po kterou je virus vylučován. Čtěte po

Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g crm.2g

Krém na opary s penciclovirem.

Nestihli jste zahájit léčbu oparu v jeho prvotní fázi (brnění nebo už dokonce zarudnutí)? Použijte Vectavir tónovaný krém s účinnou látkou penciklovir, který odstraňuje bolest, urychluje hojení a je účinný ve všech fázích léčby oparu.

Je účinný i při zahájení léčby v pozdějších fázích oparu (fáze pupínků a puchýřků)

Významně zkracuje dobu vylučování viru

Výrazně zkracuje dobu hojení

Tlumí bolest

Umožňuje diskrétní aplikaci – tělová barva podporuje přirozený vzhled pokožky

Neobsahuje kortikoidy

Neobsahuje parabeny

Jak Vectavir funguje?

Vectavir obsahuje účinnou látku penciklovir, která patří do třídy virostatik. Virostatika jsou léčivé látky, které se používají k zastavení množení virů. Vectavir působí přímo v jádře infikované buňky a tím pozastavuje další replikaci virů. Klinické studie prokázaly, že Vectavir jako mast na opary zrychluje hojení až o 30% a dobu nakažlivosti zkracuje až o 40%*.

Lék na vnější použití.

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Více o přípravku si můžete přečíst v příbalové informaci.

Aplikace:

Každé 2 hodiny, po dobu 4 dní.

Stejně jako u každého herpetického onemocnění by měla být léčba antivirovými a dalšími přípravky i u oparu rtu zahájena co nejdříve: ideálně již při výskytu časných symptomů, jako je pálení a svědění. Opar rtu se však může objevit přes noc nebo i bez těchto ohlašovacích symptomů, což časné zahájení léčby ztěžuje.

Nanesení krému by se mělo provádět pomocí úzkého aplikátoru nebo ideálně pomocí vatové tyčinky, kterou následně vyhodíte. Nanáší-li se přípravek na opar přímo čistými prsty, je třeba je hned po aplikaci důkladně umýt mýdlem a použít jednorázový ručník.

Pozor: zasažené oblasti kůže jsou až do vytvoření stroupku (vysoce) nakažlivé.